Za účelom zlepšenia služieb využívajú naše stránky súbory ”cookies”. Prezeraním našich stránok vyjadrujete svoj súhlas s ich použitím. Zavrite okno kliknutím na OK.

Tajomstvá trvácnosti parfémov

Posted by Parfum Club 02.07.2018 0 Comment(s) Parfémy,

Tajomstvá trvácnosti parfémov

 

Každý by bol rád, keby opojnú vôňu svojho obľúbeného parfému cítil na sebe celý deň, a je sklamaný, keď sa obláčik parfému rýchlo rozplynie.
Mnohí si myslia, že keď sa ráno poriadne nastriekajú, potom budú voňať celý deň. Žiaľ, takto to nie je. Existuje ale niekoľko tipov ako si príjemnú vôňu udržať po celý deň.

 

Parfumovaná alebo toaletná voda?


Ak máte radi silnú a intenzívnu vôňu a je pre vás dôležité, aby ste ju dlho cítili na sebe, potom si vyberte parfém alebo parfumovanú vodu. Ak nemáte radi alebo ste citliví na silné vône (spôsobia napr. bolenie hlavy, napínajú na vracanie) tak je ideálnym riešením toaletná voda alebo kolínska voda.
Parfumovaná voda obsahuje väčší podiel vonných látok, preto je táto aróma trvácnejšia a silnejšia. V základe sa nachádzajú pomaly prchavé látky pôsobiace najdlhšie, preto vydržia aj niekoľko hodín.
Hlavu tvoria rýchle prchavé látky, ktoré cítite najskôr, ale táto vôňa aj rýchlo vyprchá ako napr. citrusy sa dajú na pokožke cítiť približne 10-15 minút.
Ak máte radi ťažšie - drevité tóny, tak je možné, že ich na sebe budete cítiť celý deň, nakoľko tieto tóny sú veľmi výrazné.  
Ak máte radi ľahké, kvetinové a svieže citrusové vône, tak ich trik spočíva vo vrstvení rôznych tónov. Napríklad keď drevité tóny (Escentric Molecules 01) kombinujete so sviežou, letnou vôňou, docielite dlhšiu trvácnosť vône.


Vrstvenie


Molekuly vône sa viažu k olejom, ktoré sa nachádzajú v pokožke, preto ak sa najprv natriete  telovým mliekom alebo olejom a až potom sa nastriekate parfémom, povrch pokožky bude priaznivejší ohľadne trvácnosti parfému. Dobre hydratovaná pokožka lepšie udrží vonné látky, preto je ideálne parfém použiť hneď po osprchovaní.
Druhým trikom je použitie telového mlieka, ktorého vôňa harmonizuje s parfémom.
Tiež môžete natrieť zápästie alebo krk balzamom na pery, čo tiež pomáha pri fixovaní nastriekanej vône.   


Nerozotierajte!


Parfém nastriekajte na pokožku v pulzných bodoch, tam kde je najsilnejší prietok krvi: na zápästie, na krk, za ucho. Toto sú tie body, kde vôňa najlepšie vynikne, nakoľko v týchto bodoch je pokožka najteplejšia.
Vôňu nikdy nerozotierajte, nechajte nech sa tóny rozvinú. Noste so sebou malé množstvo obľúbeného parfému, a oživte svoju vôňu kedykoľvek chcete.


Nastriekajte na vlasy!


Mnohí podceňujú silu vône vo vlasoch. Pritom, ak nastriekate parfém do vlasov, dlhú dobu budete cítiť príjemné tóny vašej obľúbenej vône.
Parfém nastriekaný na textil alebo do vlasov má dlhú trvácnosť, preto keď parfém jemne nastriekate do vlasov alebo na šál, bude pôsobiť počas celého dňa.
Ešte pred tým, ako odídete z domu, streknite do vzduchu trocha parfému a následne vôňou prejdite. Takto sa vôňa jemne usadí na šatách a vo vlasoch. Nestriekajte príliš z blízka a veľké množstvo, lebo parfémový olej môže zanechať fľaky na šatách.


Skladovanie a dávkovanie


Je veľmi dôležité, aby ste parfém skladovali na tmavom a chladnom mieste, lebo teplo a svetlo môže znížiť jeho kvalitu.
Parfém dávkujte veľmi opatrne, lebo ho na sebe oveľa menej cítite, ako naše okolie. Po uplynutí určitého času sa mozog prispôsobí vôňam v okolí, preto sa ľahko môže stať, že vy na sebe necítite parfém, ale naše okolie áno.

 

Čo ešte môže vplývať na trvácnosť parfému?


Dá sa povedať, že to, ako dlho cítite parfém na sebe - je veľmi sugestívne, nakoľko, ako sme už spomínali, nos si zvykne na vôňu. Samozrejme, rozdiel v trvácnosti vône môže byť aj v rámci jednej značky (veď aj ich zloženie sa líši).
Je dôležité vedieť, že vlastnosti vonných látok závisia od jedinca, napr. chemické ako aj hormonálne faktory majú vplyv na vôňu. Určite ste si už všimli, že vôňa je individuálna záležitosť, na každom môže voňať inak.  
Toto platí aj v prípade intenzity parfémov. Typ pokožky, teplota, dokonca aj aktuálna nálada môže mať vplyv na intenzitu parfému.
Často sa stáva, že vôňa dlho používaného parfému po čase zoslabne, alebo sa môže stať aj presný opak.
Ešte predtým, ako by ste objednaný parfém označili za falzifikát, odporúčame ho dať niekomu vyskúšať, a následne osloviť obchod, kde ste daný produkt kupovali.
(Prečítajte si aj náš článok o tom, ako sa vyhnúť nákupu falšovaného produktu: kliknite sem.)


Veríme, že ste v našom článku našli užitočné tipy a informácie, ktoré v budúcnosti využijete. Ak máte nejaké pripomienky a skúsenosti, napíšte nám ich do komentára.