Za účelom zlepšenia služieb využívajú naše stránky súbory ”cookies”. Prezeraním našich stránok vyjadrujete svoj súhlas s ich použitím. Zavrite okno kliknutím na OK.

Parfém z kamenného obchodu alebo z eshopu? Poradíme ako na to!

Posted by Parfum Club 16.05.2018 0 Comment(s) Parfémy,

Parfém z kamenného obchodu alebo z eshopu? Poradíme Vám!

 

Veru, nie je ľahké nájsť ten správny parfém. Ak už máme osvedčenú a obľúbenú vôňu, tak to je jednoduchšie. Ale podľa čoho si máme vybrať, ak chceme novú vôňu? Ponuka na trhu je obrovská, ceny a kvalita produktov môže byť veľmi odlišná.


Kde sa oplatí nakupovať? Vo všeobecnosti sa dá povedať, že cez internetový obchod sa dá lacnejšie nakúpiť, ako v kamenných obchodoch. Na čo ale musíme dávať pozor, ak chceme nakupovať v eshope?
Veľmi je dôležité, aby sme nakupovali len z takého eshopu, kde sú správne uvedené údaje o spoločnosti, ktorá obchod prevádzkuje. Odporúčame pozrieť aj online recenzie obchodu. Ak je veľa negatívnych spätných väzieb, tak to dáva dôvod na podozrenie o kvalitách obchodu. Zároveň môže byť zárukou originality a spoľahlivosti, ak má spoločnosť dlhú históriu a je prítomná na trhu viac ako 5 - 10 rokov. Nakupovať v eshope sa naozaj oplatí najmä vtedy, ak už vôňu poznáme, potom nemôžeme zažiť nepríjemné prekvapenie.

 

Ako začať?


1.    Pomer ceny a hodnoty


Ceny sú ovplyvnené viacerými faktormi. Dôležité je rozhodnúť sa hneď na začiatku, že akú maximálnu sumu chceme minúť. Nižšia cena neznamená horšiu kvalitu, ale stojí za to vedieť, že čo hľadáme. Toaletnú vodu, parfém či kolínsku vodu, lebo ich trvácnosť je rozdielna.
Trvácnosť parfémov určuje koncentrácia vône, na základe toho sa dá povedať, že:
•    Kolínska voda obsahuje najmenšiu koncentráciu parfémového oleja (3-5%), preto vôňu cítime iba cca 1 až 2 hodiny.
•    Toaletná voda je trvácnejšia a koncentrovanejšia (15-18%), vôňu cítime cca 6 až 8 hodín.
•    Parfumovaná voda je najtrvácnejšia a veľmi intenzívna (15-30%). Vôňu môžeme cítiť aj celý deň.

Na obale každého produktu je uvedené, že do ktorej kategórie patrí. Čím je v danom produkte väčší obsah parfémového oleja, tým je cena vyššia.

 

2.  Typy vôní


Porozmýšľajme nad tým, že aké typy vôní máme radi a na základe toho môžeme zúžiť výber.
Parfémy rozdeľujeme na 4 základné typy vôní (samozrejme existujú nespočetné kombinácie):
•    Kvetinová/ sladká: Táto vôňa je ako čerstvo nazbieraná kytica kvetov. Medzi najpopulárnejšie a najčastejšie používané arómy patrí ruža,   levanduľa, karafiát, pomarančový kvet. Sladké a kvetinové parfémy sú mimoriadne ženské a veľmi obľúbené.
•    Citrusové/ ovocné: Charakteristikou vône je sviežosť, silu parfému dodávajú citrusy, pomaranč, grapefruit, a iné osviežujúce akordy. Dokonalá voľba na leto.
•    Orientálne/ korenisté: Charakteristické a komplexné vône. Často sa stáva, že vôňa je okorenená anízom, škoricou a vanilkou.
•    Drevité/ chyprové: Drevité, zemité a zmyselné vône. Tvoria ju také arómy ako bergamot, pačuli, dubový mach.

 

3. Výber

 

Venujme dostatočný čas výberu správnej vône, neunáhlime sa. Keď pôjdeme na prieskum, neodporúčame naraz vyskúšať viac ako 5-6 parfémov, lebo len popletieme svoje zmysly. Najprv ovoňajme produkt pri rozprašovači, tak sa pomerne rýchlo vieme rozhodnúť, či sa nám páči vôňa alebo nie.
Nafúkajme menšie množstvo na testovací papier, počkajme cca 10 sekúnd, potom ju ovoňajme. Tie vône, ktoré sa nám zapáčia, označme perom, odložme, aby sme sa aj neskôr pamätali.
Nastriekajme z parfému aj na zápästie. Počkajme 10 sekúnd, aby sa vôňa uvoľnila. Tento krok nikdy nevynechajme, lebo sa na pokožke zmenia arómy vôní. Takto môžeme testovať aj trvácnosť vône.

 

4. Nákup

 

Keď sme sa už rozhodli pre niektorý parfém, tak vyhľadajme dôveryhodný eshop, kde si parfém môžeme kúpiť za dobrú cenu.
V našom eshope viete nakúpiť z pohodlia Vášho domova, navyše pri nákupe nad 50 € je preprava zadarmo!

Na všetky naše produkty zaručujeme 100% záruku a originalitu!