Za účelom zlepšenia služieb využívajú naše stránky súbory ”cookies”. Prezeraním našich stránok vyjadrujete svoj súhlas s ich použitím. Zavrite okno kliknutím na OK.

Dôležitosť ochrany pred slnkom

Posted by Parfum Club 10.05.2018 0 Comment(s) Tipy a trendy,

Dôležitosť ochrany pred slnkom

 

Tento rok bola dlhá zima, jar sme nejako preskočili a hneď sme vstúpili do leta. Ani sme sa nevedeli pripraviť, a zrazu sme mali 25 - 30 stupňové teploty. Samozrejme, máme radi dobré teplé počasie, ale treba vedieť, že dlhšie sa zdržiavať na slnku môže byť veľmi nebezpečné.

 

Poznáme 3 druhy ochrany proti slnečnému žiareniu:

 

1.    Fyzická ochrana
Najstaršia metóda, čoho podstatou je, že svoje telo pred lúčami slnka zakryjeme: telo chránime klobúkom, dlhými šatami, rukavicami. Síce to je veľmi účinná metóda, hlavne pre tých, ktorí majú alergiu na slnko, ale uznajme, celý deň chodiť oblečení na horúcom slnku, nie je veľmi príjemné. V arabskom svete túto metódu ochrany pred slnkom dodnes využívajú.
Čo je veľmi dôležité: vyhýbajme sa slnku medzi 12. a 15. hodinou, lebo vtedy je najvyššia úroveň UV  žiarenia!

 


2. Prírodná ochrana
Aj prírodné oleje a maslá chránia proti nebezpečnému žiareniu slnka. Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí sa nespália ľahko, lebo tieto prírodné prípravky majú veľmi nízky ochranný faktor : od 2 až do 8. Najvyšší ochranný faktor má kakaové maslo (8), ktorý sa dá kúpiť v lekárňach. Nezabudnime, že sa v teple roztopí a zostane tekutý.

 

 

3. Chemická ochrana
V dnešnej dobe nie je v móde nakupovať kozmetiku, ktorá obsahuje chemické zložky. Ale keď potrebujeme vysokú ochranu voči slnečnému žiareniu, iné spoľahlivé riešenie neexistuje. Najdôležitejšia je hodnota ochranného faktora daného produktu, čo znamená, že akú dobu môže byť vaša pokožka vystavená slnku bez toho, aby sa spálila. Keď napr. 10-15 minút, toto treba násobiť s hodnotou ochranného faktora uvedeného na produkte. Takže, ak má produkt SPF 30, tak vydržíme na slnku bez spálenia sa 300 minút, t. j. 6 hodín.

 

Kedy máme používať prípravky s ochranným faktorom?
Proti slnečnému žiareniu sa treba chrániť nielen v lete, ale v každom ročnom období. Samozrejme, tento trend nasleduje aj kozmetický priemysel, preto už aj do každodenne používaných prípravkov dávajú látky na ochranu proti slnečnému žiareniu.
Taký je napríklad denný spevňujúci krém Chanel Ultra Correction s ochranným faktorom 15, ktorý si teraz môžete zakúpiť s 20%-nou zľavou.

 

Ak sa každý deň líčime, tak odporúčame používať krém s ochranným faktorom 25, ako napr. City Block Sheer od Clinique, lebo tento prípravok nie je iba obyčajný krém, ale odoláva poteniu a pohlcuje nadmernú mastnotu pleť. Krém je vhodný aj pre citlivú pokožku a aj v oblasti očí. Neobsahuje žiadne chemické látky!  

 

Ak uprednostňujeme silnejšie krytie, tak vyskúšajme CLINIQUE Superdefense CC krém s ochranným  faktorom 30, ktorý okamžite zjednocuje tón pleti, zdokonaľuje, hydratuje a vyživuje.  
 

Keď sa vyberieme na kúpalisko alebo na prechádzku do mesta, natrime sa hydratačnou hmlou od Biotherm s ochranným faktorom 30. Hydratačná hmla na opaľovanie má chladiace účinky a môžeme ju používať na celé telo.

 

Na záver, nezabudnime na ošetrenie a hydratovanie pokožky po čase strávenom  na slnku. K tomu vám odporúčame prípravok po opaľovaní od Biotherm, ktorý má 400 ml-ové praktické balenie s pumpičkou, ktorá vystačí pre celú rodinu. :)